| Your0sweet3dream01 a întrebat:

am nevoie de sfaturi, iata cum s-a inceput totul: "eu am vrut mult un ipad apple, intr-o zi am vorbit cu tata si i-am zis ca as vrea poate sa-mi comand unul din U. S. A ca va fi mai ieftin, fratele tatei locuieste in U. S. A si tata a zis ca ii va spune sa-mi aduca unul, deci a vorbit cu el si el a zis ca ok imi va aduce, mama nu stie nimic de treaba asta si nici nu stiu cum sa-i spun pentru ca noi nu ne intelegem cu ea prea bine dar asta e alta treaba, fratele tatei va veni sau acum primavara sau vara, de la un timp incep sa ma simt incomod deoarece eu nu l-am rugat pe tata sa-i spune fratelui sau sa-mi aduca un ipad, mama nu stie nimic dupa cum am mai spus si nu stiu ce reactie o sa faca dar ma gandesc ca nu cea mai pozitiva asa ca nu stiu ce sa fac parca sunt bucuroasa ca voi avea ipad dar dintr-o parte imi fac griji, sfaturii va rog happy

6 răspunsuri:
| Your0sweet3dream01 explică:

Ai fost de ajutor, dar chiar nu-mi inchipui cum i voi spune mamei deoarece sunt divortati cu tata de multi ani si mama mereu ma acuza ca nu cer nimic niciodata de la tata asa ca va fi greu((

| Carton a răspuns (pentru Your0sweet3dream01):

Inteleg din comentariul tau ca tu locuiesti cu mama ta? Nu stiu ce sa zic... oricum, eu sunt de parere ca mai bine mai devreme decat mai tarziu. Idea e ca nu poate sa fie suparata pe tine o vesnicie.

| Your0sweet3dream01 explică (pentru Carton):

Da ai dreptate locuiesc cu mama si poate nu o sa tina supararea mult timp cred ca mai corect ar fi sa-i spun, poate nu s-ar supara daca ar intelege ca initiativa a luat-o tata adica ca vroia sa-mi faca un cadou dar nu ar fi frumos din partea mea sa fac una ca asta.

| Carton a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa vorbesti prima data cu tatal tau, iar apoi sa ii spune-ti mamei tale, poate ca se va supara, dar ii va trece mult mai repede decat daca ar vedea ce "a-ti facut" pe "la spatele" ei. Bafta

| Your0sweet3dream01 explică (pentru Carton):

Mersi happy

| Carton a răspuns (pentru Your0sweet3dream01):

Sper ca am fost de ajutor.happy