| esteffy a întrebat:

Am nevoie de un sfat pentru o prietena de-a mea, aceasta m-a rugat sa va intreb cum ar putea atrage privirile unui baiat sau cum ar putea sa-l cucereasca. Ea are 1, 73 de cm, are 17 ani si in jur de 73-74 de kg, este putin timida si de obicei nu ea face primul pas. Ce sfaturi ii puteti da? Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Daca spui ca are 17 ani inseamna ca merge la scoala daca are noroc si tipul respectiv e si el la scoala poate avea un pretext ca are nevoie de o carte si nu cunoaste pe nimeni ca se poate duce ea la el sa ia cartea ca el sa nu se deranjeze poiate are treaba...ii poate cere numarul de tel ca sa-l sune cand ajunge si dupa tot pretexte sa se intalneasca

| esteffy explică (pentru DelphhiN):

Multumesc pentru raspuns! Dar crezi ca este grasa pentru varsta sau inaltimea ei, sau acest lucru reprezinta un impediment? Multumesc!

| esteffy explică (pentru DelphhiN):

Multumesc!

| ComatoseWine a răspuns:

1,73 de centimetri? Tragic.Serios acum, cam mult 74 de kg la 1, 73 metri(cum voiai sa zici).

| esteffy explică (pentru ComatoseWine):

Salut! Ce ti se pare "tragic", faptul ca are 1, 73 de cm sau ca are 74 de kg? Iar daca e din cauza kilogramelor in plus, crezi ca acesta este motivul neatractiei masculine? Multumesc

| ComatoseWine a răspuns (pentru esteffy):

Ma referam ca nu exista om cu 1, 73 centimentri.Asta inseamna un centimetru jumate aproximativ, mai putin decat degetelul mic de la picior. Poate voiai sa zici 173 de centimetri sau 1, 73 de metri.E tragic ca e grasa.Sa slabeasca.Eu nu m-am uitat niciodata la o fata grasa.

| esteffy explică (pentru ComatoseWine):

Scuze greseala mea, ma refeream la inaltimea de 1 metru si 73 de centimetri! Iar referitor la raspunsul tau, iti respect decizia!

| esteffy explică:

Nu imi amintesc sa fi precizat, faptul ca mananca "gusa de porc cu ceapa"!

| Elena2022 a răspuns:

Hai sa zicem ca te inteleg, desi e cam greu avand in vedere ca vb. cu el pe net, daca ai fi zis ca vb. cu el si la telefon, poate ma impresiona, asa ca sa te indragostesti, cam greu daca nu l-ai vazut macar o data si vb. cu el doar pe net, ori nu stii tu ce e dragostea, ori nu stiu eu sa scriu. Cautati unul real si ai sa vezi ca o sa fii si fericita si toate cele, ca asa...astea-s trecatoare, trec ca ploile care vin, dar te racoresc, te maturizeaza insa daca nu exista din ambele parti dorinta de a va apropia, de a va intalni, amandoi sa riscati, sa fiti pusi in situatii dificile, atunci clar nici el nu te place, ncii tu pe el. "persoana lui: muzica, filme, actori etc" Nu doar asta arata caracterul unei persoane, felul in care se comporta ea in realitate, totusi vorbiti de 2 ani, asa e, e greu...dar gandeste pozitiv, ai aflat multe lucruri noi si interesante, stii ca mai este cineva ca tine, poate chiar il vei intalni la un moment dat.
Asa ca, lasa-l in pace si mai iesi din casa, fa alte lucruri..ca stai cam mult pe net, te ajuta sa vb., uite asa te maturizezi, dar dependenta nu e buna, deloc big grin Nu astept funda