| Iza_1189 a întrebat:

Buna TPU am nevoie urgent de niste statusuri foarte foarte triste va rog mult de tot funda:X:X:X

5 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Aseara te-am visat
ca te-am sarutat
si de bucurie
am cazut din pat!

a fost o data,
un mos si o baba,
mosu a spus,
eu mor!
iar baba a spus,
iti dau ignorre

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

de fapAs vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun t cat te iubesc

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire…

Visez doar la tine…. visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? "

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc ! "

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti!

Tu de vei iubi pe alta… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC!

Voi radeti toti de mine ca sunt diferita, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul ...

Le doresc la totzi dusmanii mei 3 masini in fata casei:salvarea,politzia sh pompierii...

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda

DND aspir……. la o viata mai buna.

Cine rade la urma…nu s-a prins de gluma

Prietenii imi bat in geam.Nu-i aud…am termopan

| ZyReXe a răspuns:

Please, god, make everyone die!

Am inteles ca esti trist, dar cu noi ceilalti ce ai?

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe ca si km as fuma sentimentebeau vise ca si km as bea speranteu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu e.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasestidar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importantadatorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentimentm-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata meade aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta meaakm datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii taci plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos. a fost!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin
9. Ploua acum Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineat dar se pare ca nu o v-oi avea
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult incerc sa-mi amintesc dar nu potu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine
18.A cazut si ultima petala de trandafir s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

| ღAζεxaღ a răspuns:

Buna Iza eu nu ti.as recomanda sa fii trista; x dar uite tot felul de status care sunt extrem de frumoase ai de unde alege;)!
http://sweety-things.weebly.com/statusuri-de-la-voix.html
fundita?; x

| LoveIsFunny a răspuns:

-Indiferenta ta,raneste sufletul altuia
-Icep sa vad ce n-am vazut/Incep sa cred ca te-am pierdut/Te chem incet spre nicaieri/Te chem spre visele de ieribatting eyelashes
-De ce ai ales sa ma mintzi cand puteai sa imi spui totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletul,cand eu tzineam la tine
-Aiurea ma mint ca nu imi pasa/Aiurea imi spun ca nu imi pasa/Aiurea ma prefac ca sunt bine/Ce greu e sa invingi cand luptzi cu tine
- N-ai sa intelegi cat imi e de greu/Nu esti in locul meuwinking
-Inima ta nu mai este deschisa pentru mine/Asa ca trebuie sa plec /Te-am iubit atat de mult(
-Mi-ai spus ca ma iubesti/Acum imi arati ca m-ai mintzit
-E bine sa stii ca nu poti fugii de mine/Si ca doar in filme/Actorii supravietzuiesc printre ruine
-Iubirea inseamna ca dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face
-Ai fost,esti, vei fii totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm
-Caut cu o tortza stinsa /Raspunsuri inghetzate pe veci
-Nu ma ai "tu"/Nu ma ai nici "altii"/Sunt genul de fata care nu se mai baga in relatiitongue
-Sunt o proasta ca te-am iubit/Desi nu e vina ta/Eu te vr pe tine /Si u o vr pe ea
-Ti-am zis la revedere /Atunci cand am plecat /Cu ochii plini de lacrimi/La tine m-am uitat
-Un carbune aprins/E usor de stins /O dragoste adevarata/ N u se uita niciodata
(sper ca te-am am ajutat:* iti dau mai multe stsuri la id-ul "iza.kiss13") fundita?smugbig grintonguehappy