| Cristian_Popescu_1996 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare....am mancat nuci verzi si m-am murdarit pe maini si va intreb daca stiti ceva cu ce sa se duca...dau funda la un raspuns serios ..si folositor.

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Daca v-ați pătat pe mâini
spălați temeinic mâinile cu apă și săpun
frecați-le cu o lămâie, folosiți atât zeama cât și coaja
clătiți bine mâinile cu apă curată pentru a nu rămâne lipicioase de la zeama de lămăi

9 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Freaca-te pe maini cu rosii crude (functioneaza), daca nu foloseste putin Domestos.Succes!

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Se duce de la sine. mai greu dar se duce. sau te speli cu zeama de lamaie. Succes! :*

| poateEU a răspuns:

Cu acid sulfurichappy

| bebitzuluy a răspuns:

Clor (Ace). Functioneaza sigur!winking

| morningstar a răspuns:

Freaca-ti mainile cateva minute, de cateva ori pe zi cu patlagele ( rosii necoapte inca ). Nu o sa iti treaca imediat, dar dupa cateva zile deja se vede rezultatul.

| Julyett a răspuns:

Sarea de lamaie este foarte buna pentru asa ceva.

| Brieezer a răspuns:

Trebuie sa te speli cu sarte de lamaie!

| andylarkin24 a răspuns:

Mmmmm...avand in vedere ca acea verzeala a patruns in piele nu are rost sa te agiti cu perii si alte obiecte dure, incearca sarea de lamaie sau clor, chiar daca vei simti ca te arde putin la inceput.

| MadaaaMadalina a răspuns:

Tine mainile cat mai mult in apa si freaca-le cu sapun. Si eu am patit la fel. Sau mai poti spala niste rufe si se va duce.
Sper ca te-am ajutat.