| Mirunabball4 a întrebat:

am o intrebare as vrea sa scriu o carte dar nu am nici o idee imi puteti da cateva idei despre as putea sa scriu? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Bianca1001Bia a răspuns:

Scrie o carte despre viata ta tu sa fii personajul principal scrie despre viata unui copil precum tine spune ca viata e dura si descrieti viata tot ce ai iubit si tot ce ai ranit toate aventurile tale...toate glumele si distactiile tale bafta

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Despre școlari și problemele lor actuale.

| amma_2887 a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa scrii o carte ar trebui ca tu sa ai propria idee altfel toata cartea va fi buna de aruncat la gunoi de exemplu ar trebui sa te axezi pe un moment important din viata ta sau chiar viata ta de zi cu zi impletita cu imaginaru "folosestete" de prieteni sa zicem asa si amintestei si pe ei in cartea tahappy

| Vasybulan a răspuns:

Pai poti gasi multe surse de inspiratie. Dar cred ca ar fi bine sa scrii despre viata romanilor de la '90 incoace(despre toate nedreptatile comise asupra romanilor de catre conducerile ce au fost la putere). Cred ca ar fi un best seller

| dragos161 a răspuns:

Poti sa scrii o carte despre viata unui prieten cel mai bun sau chiar viata ta
viata unui animal indragit de tine