| Cosmin1122000 a întrebat:

Am o intrebare: cum se calculeaza media de admitere la liceu? Daca ma intrebati in ce clasa sunt, sunt in a 7-a dar niciodata nu am mai fost asa de stresat ca acum. Avand in vedere ca vreau sa intru la cel mai bun liceu din oras, e clar ca media va trebui sa fie destul de mare...

Răspuns Câştigător
| catinque a răspuns:

Deci înmulțești media de la examen cu 3 și o aduni cu media generală ( media tuturor mediilor tale anuale din clasa a 5-a până în clasa a 8-a - adică 4 medii), apoi împarți la 4 și obții media.
FUNDĂĂĂĂ :*?

1 răspuns:
| Ioan_Armand_Anusca_Popa_1995 a răspuns:

(media examenelui*3+media anilor)/4