| Anne5554 a întrebat:

Bună!
Sunt clasa a 8 a și vreau sa întru la vocational pe pedagogie. Având în vedere ca nu se mai calculeaza și media de admitere 5-8 as vrea sa știu cum se calculeaza media. M -am uitat la medii de admitere invatator-educator însă nu se afișează. Nu știți de ce?

2 răspunsuri:
| rumi36 a răspuns:

Media se calculeaza strict pe examen
Sa zicem ca la examen iei
Romana-9
Mate-7
Faci media aritmetica, romana+mate(9+7=16)
Totul impartit la 2 si iti iese media finala 8.
Din cate stiu, daca nu apare media pe o anumita specializare inseamna ca
1)specializarea respectiva a fost introdusa de anul acesta
2)nu s-au ocupat toate locurile anul precedent
3)media este prea mica pentru a fii afisata

| Sofia2652 a răspuns:

Media se calculează pe baza examenului
Niciodată nu s-au afișat mediile deoarece se intra și pe baza probelor (eu asa stiam)