| pleasesaveme a întrebat:

Am o intrebare! Daca la un obiect de la scoala am notele 6 si 3, am si un 4 in teza ce nota mi-ar trebui ca sa-mi iese media?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pare ca-ti trebuie doar un 5 sa poti sa treci, sa-ti iasa 4, 5. Dar daca ai putut sa iei 6 la acest obiect ue zic ca poti sa iei minim 6 sau poate un 7 sa-ti iasa media 5 curat, nu prin rotunjire.

| pleasesaveme explică (pentru ElenaSA):

Acel 6 l-am luat tare greu, si tinand cont ca profu are ciuda pe mine sa mai i-au in ca un 6 sau un 7 va fi practic o misiune imposibila!

| ElenaSA a răspuns (pentru pleasesaveme):

Atunci ia tu nota 5 si trece clasa, iar semestrul viitor pune mana si invata chiar de la inceput. Daca vei ridica mana frecvent s-ar putea sa scapi si de ciuda profesorului. Succes!

| pleasesaveme explică (pentru ElenaSA):

Multumesc! Succes si tie!