| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare doar pentru baietii care au avut experienta in dragoste.In primul rind vreau sa intreb de exemplu un baiat care a avut o dragoste frumoasa cu o fata care sau iubit mult timp si s-a despartit si s-a impacat s-a despartit s-a impacat si apoi iar s-au despartit si se crede ca e definitiv poate aparea la acel baiat a doua dragoste si poate acel baiat sa iubeasca din nou din nou sa ii arda inima pentru o relatie cu o fata e posibil asa ceva? Si baiatul poate iubi cu adevarat pentru a doua oara pe linga faptul ca a iubit prima data? Va rog sa imi raspundeti este foarte important raspunsul tau pentru mine happy

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cu siguranta vei putea iubi din nou, te va "arde" cu intensitatea si mai mare poate.Prima iubire e unica pentru ca e prima, nu pentru ca e cea mai mare sau definitiva...o sa vezi.

| AlexandruRadu95 a răspuns (pentru Mihaela1964):

Stii cred ca m-ai ajutat foarte bine iti multumesc

4 răspunsuri:
| Ivanovicius a răspuns:

Da, e posibil sa iubesti si de 100 de ori. Cu timpul vei intelege si tu acest sentiment. Iti doresc numai bine!

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Vorba aia. Se zice exista in viata o singura iubire, dar suferim la orice despartire. Daca v-ati certat si impacat si certat si impacat probabil nu era iubire adevarata, doar obisnuinta. Si da poti sa mai iubesti inca odata, dar dupa ce o uiti pe prima definitiv. nu inteleg cum uni zic " le iubesc pe amandoua si nu stiu pe care sa aleg ". Atunci e clar ca nu iubeste pe niciuna ci doar le place pe amandoua, si ar putea sa aleaga pe cea cu care se intelege mai bine si la care tine mai mult, cu care considera ca ar fi mai fericit puppy dog eyes Scuze nu sunt baiat, dar sper ca te-am ajutat happy :*