| ilink1996 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare in special pentru fete daca sunt la menstruatie si trebuie sa imi schimb absorbantul la scoala in geanta cu as putea sa il pun adica ca atunci cand il scot sa nu il vada lumea ca na... si nu ma refer la cutiute din alea pentru tampoate ca si alea se observa... si sunt n cls a sasea deci nu am cu mine trusa de machiaj sa o pun acolo ce fac? mersi anticipat:*

9 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Intr-un portofel, sau il scoti si il bagi in buzunar

| fluturas a răspuns:

Intr-un portofel poti sa-l pui big grin si asa nu o sa stie nimeni daca ai absorbant sau bani in portofelhee heewinking sau ai putea si intr-o pungulita, dar sa nu fie transparenta tongue

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Pai eu de obicei pun o prietena sa tina geanta si eu scot si bag repede repede in buzunar ori la blugi ori la un hanorac.happy Sau te duci in spatele clasei si il bagi in maneca.happy

| Foxilikkkă a răspuns:

Sub bluza, in buzunar, in portofel, in maneca, la ciorap, etc laughing

| ReveuseKaari a răspuns:

Pur şi simplu ţi-l pui în ghiozdan şi te duci la baie cu ghiozdanul în spatehappy.

| bfvhjcv a răspuns:

Buna. poti sa il bagi in buzunarul de la sacou, sau de la bluza care o porti tu.il bagi in buzunar de acasa, si te duci direct la baie.

| MonicutZZa a răspuns:

Pai baga-ti-l in buzunar. Sau ia-ti cu tine un hanorac sau ceva de genul si cand mergi la baie il ascunzi in el. Stii, il pui sub hanorac si tii hanorcaul pe mana. Eu asa fac.

| karolinutza a răspuns:

Le bagi in maneca de la bluza
eu asa fac:d

| Jadis a răspuns:

Cate ascunzatori sunt. Mai bine inainte sa pleci la scoala nu ti-l pune in geanta. Il impachetezi si il pui in buzunar, sau sub bluza, la ciorap, gasesti tu unde sa il bagi. Ca e mai usor asa, te duci direct la baie si ai tamponul cu tine fara sa il vada cineva cand il scoti din geanta si nimeni nu va sti ca tu ai tamponul ascuns in haine laughing. Deci asta e cel mai bine. Sa ti-l pui de acasa undeva ascuns.