| Anonim134 a întrebat:

Hey TPUhappy ce faceti? Am si eu o intrebare in special pentru. fetehappy
ce trebuie sa contina o trusa de machiaj? [daca puteti sa`mi zice`ti si preturile]

fundahappy
mersi mult; x

2 răspunsuri:
| Bianka1811 a răspuns:

Pai fond de ten preferabil de la avon=20 lei, fard de pleoape=20 lei, rimel eu il am de la colortrendi si am dat =9 lei, creion=10 lei, luciu de buze=15 lei sau 10, tus = cred ca costa 23 thinking,.Si cam atat adica eu cam atat am :*. Fundaa *?

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Fonduri de ten în două nuanţe. Unul să fie compact şi celălalt lichid. Dacă aveţi un ten cu porii dilataţi, atunci folosiţi doar fond de ten compact;
farduri de pleoape, de nuanţe diferite (ca să puteţi face diferite combinaţii);
creioane dermatografe, de diferite culori: negru, gri, albastru, verde, etc;
tuş negru pentru trasat conturul ochilor;
rimel, şi acesta poate fi negru, maro sau transparent;
farduri de faţă în două- trei nuanţe: roz, piersică, bordo, etc;
rujuri de buze (în două – trei nuanţe), luciu de buze;
creioane contur pentru buze, de culori diferite. Creionul pentru buze trebuie să se asorteze cu rujul;
pudră, aceasta se pune pe frunte, pomeţi, bărbie, umeri, decolteu. Pudra poate să fie mată sau sidefată. Atenţie la pudra sidefată, pentru că accentuează ridurile;
crema camuflaj; aceasta acoperă imperfecţiunile pielii (cearcăne, cuperoză, cicatrici, etc) şi se poate folosi pentru toate tipurile de ten;
pudră de fixare sau spray. Pentru ca machiajul să dureze mai mult, puteţi folosi la sfârşit o pudră de fixare sau un spray care va fixa machiajul.
si pe langa:demachiant; loţiune tonică; cremă de zi, de ochi, de noapte; discuri de bumbac; oglindă normală dar şi una care măreşte; şerveţele de hârtie; pensule pentru aplicarea fardului de pleoape, de faţă şi a pudrei; perie pentru îndepărtarea surplusului de pudră; periuţă pentru sprâncene; periuţă pentru gene (după ce am aplicat rimelul pe gene, folosim periuţa pentru a le desface); ascuţitoare.
DAR, si eu am cateva dintre acestea (majoritatea, adica' apr toate) si astea ar trebui sa le ai.o trusa costa intre: 30 - ceva mai multbig grin
eu am cumparat una pentru pr mea de ziua ei cu 30-50 big grin
SUCCES :*