| metalhead999 a întrebat:

TPU! Am o intrebare mai ciudata. big grin. Am auzit eu, dar nu sunt sigura! Ce inseamna "ninfoman"? big grin Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Conform dex:
NIMFOMANÍE s. f. (Med.) Stare patologică la femei și la animalele femele, manifestată printr-o excitație sexuală exagerată.
NIMFOMANÍE s.f. (Med.) Dorința irezistibilă și insațiabilă pentru actul sexual la femei sau la animalele femele; estromanie; metromanie.

Mai vezi aici: http://dexonline.ro/definitie/nimfomanie

4 răspunsuri:
| ZaineaM a răspuns:

Nu exista cuvantul ninfoman. exista ninfomana, adica o femeie obsedata de sex, un barbat "ninfoman" se numeste barbat rolling on the floor)) Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| SairiaBlock a răspuns:

O persoană care nu se satură de sex.
E dependentă de sex. laughing