| Here4u a întrebat:

Stiu ca nu ar trebui sa intreb asta pentru ca este o intrebare stupita si care oricine ar trebui sa stie. Ce inseamna "DEX"? Am auzit de "DEX de 13000, 45000" si mai multe.Scuze! Se pare ca sunt o ciudata! Toti cred asta...Nu stiu ce sa ma fac. Daca m-ati ajuta cu un sfat: ce sa fac sa nu mai par ciudata? Multumesc! P. >S- Chiar nu stiu la ce categorie sa selectez intrebarea!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

DEX este dictionarul explicativ al limbii romane. Poate ai auzit de TEX, acesta poate fi exprimat in cifre, este vorba de finetea fibrelor textile. Numai bine!

| Against a răspuns:

Dictionar explicativ

| maadii a răspuns:

Din cate stiu eu DEX inseamna-dictionar explicativ... nu-ti face grij uni oameni nici nu au auzit de DEX...deci nu-ti fa problema de ce o sa creada oameni daca u ai pus aceasta intrebare. Funda?

| criss14criss a răspuns:

DEX este o abreviere de la "dictionar explicativ"
P.S.sa stii ca nu esti o ciudata; fiecare isi dezvolta personalitatea in felul lui, nu trebuie sa tii cont de ce spun altii:asta te face nehotarata

| Potato a răspuns:

Dictionar explicativ [al limbii Romane/Engleze etc.]