| LoveMary a întrebat:

Am o intrebare pentru fete: "Cum atrageti atentia unui baiat de care va place?" si o intrebare pentru baieti:"Cum ar trebui sa arate si sa se comporte fata visurilor voastre?" Dau FUNDA happy

8 răspunsuri:
| NobleHeart a răspuns:

Buna! Eu una, daca vreau sa atrag atentia unui baiat, incep sa-l privesc in ochi, sa-i zambesc cat mai des si sa-l salut de fiecare data.Crede-ma,intotdeauna functioneaza.:*

| Dariusuu a răspuns:

Cum ar trebui arate o fata?

Cu zambetul pe buze, si cu frumusetea ei naturala. Ador asta.

Si daca ar fi si putin timida ar fi perfecta.

| LoveMary explică (pentru Dariusuu):

Serios? Baietilor le plac fetele timide?

| Dariusuu a răspuns (pentru LoveMary):

Da.

| LoveMary explică (pentru Dariusuu):

Daca ar fi cum ai zis tu baietii din clasa mea nu ar placea alta fata in afara de pe mine, dar din pacate pe mine nu ma place nici un baiat chiar din cauza ca sunt timida...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu caut sa atrag atentia cuiva daca il plac, voi pune ochii pe acel cineva dar nu fac nici-o miscare. Daca pune cineva ochii pe mine si imi place de acel cineva, atunci fac si primul pas.
Ii intrebi cum sa arate o fata ca sa devii tu asa, adica sa nu mai fi tu insuti. Multi vor ceva frumos dar ei nici macar un sfert nu sunt din ceea ce cer.

| fetelerebele a răspuns:

Pai ma uit la el dar nu intruna vorbind cu el si cam asta

| PuppetXD a răspuns:

Cum atrag atentia unui baiat care imi place? Depinde de abordare sau de tip. Uneori merge cu niste zambete inocente, alte ori chiar trebuie sa razi mai tare la glumele lui. Poate daca tipul e " chior " de-a binelea te plimbi prin preajma lui, doar ca sa te observe. De obicei, e mai usor cu tipii pe care ii cunosti. Adica, merge sa faci o gluma pe seama lor, sau sa-i ceri ajutorul [ chiar daca nu ai neaparata nevoie ] La scoala, daca tipul de pricepe la o materie, nu rata ocazia sa-l intrebi. O ideea draguta e sa-ti pui in evidenta atuurile. Daca ai ochii frumosi, da cat mai des din gene, dar nu exagerat. Sau joaca-te cu parul. Tipii observa in general detaliile astea. Situaitia se complica, atunci cand nu prea te cunosti cu tipul. Decat asa din vedere si ti s-a pus pur si simplu pata pe el [ aghhh de cate ori am patit`o! ] Si, ca sa intrii in discutii cu el, trebuie sa intervii in grupul lui de prieteni, care se presupune ca ar trebui sa ai o legatura macar cu o persoana. [ in general cam asa se intampla ] Dar [ intervenind latura negativista] daca n-ai nici legaturi cu grupul sau de prieteni, trebuie sa-ti faci laughing
Deci, in general, astea sunt principalele. Si eu le-am abordat de multe ori, dau si roade.