| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare. Sa zicem ca un baiat place (sau crede ca simte ceva pentru o fata). Baiatul e tanar (14 ani) si a mai avut o relatie cu o alta fata pe care a iubit-o si pentru care a plans. Acum ar vrea sa incerce altceva. Prietenul lui cel mai bun are o parere foarte proasta despre aceasta fata. O injura si o insulta de fata cu el. Sa zicem ca baiatul nu are sentimente puternice pentru ea doar o simpatie sau ceva sa il ajute sa treaca peste fosta relatie in care a intuit si si-a dat mult timp din fiecare zi. A iubit-o pe fosta. Intrebarea este: credeti ca faptul ca el a fost cu alta si s-a simtit perfect precum faptul ca prietenul lui cel mai bun in care are incredere o considera pe acea fata total nepotrivita si pe care o insulta de fata cu el, poate influenta sentimentele baiatului respectiv? Il poate face sa se simta incorfontabil? Ofer funda multumesc!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

La 14 ani, daca-i spun 3 persoane diferite ca tipa respectiva e urata, el incepe sa creada ca chiar e urata, deci prin urmare se desparte de ea.
Deci da, i-ar influenta "sentimentele", sentimente e cam mult spus pentru un pust de 14 ani, la varsta aia cel mai adesea e doar placere si atractie, nu sentimente.

| Gonrax a răspuns:

"pe care a iubit-o si pentru care A PLANS"

Cata minte sa aiba?

| Andrei20026 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui.e alegerea lui daca o place si vrea sa incerce o relatie cu ea. atunci normal ca se va simti incomfortabil! Dar nu poate sa i schimbe niste jigniri parerea lui daca el simte ca o place, fiecare are gusturi diferite