| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca dupa fosta relatie un baiat s-a decis sa incerce cu alta desi a iubit-o enorm pe fosta lui. Pe langa asta prietenul lui cel mai bun in care are incredere o considera pe fata noua total nepotrivita injurand-o si insultand-o de fata cu baiatul. El nu are sentimente puternice pentru noua fata dar ar vrea sa incerce ceva nou. Intrebarea este: daca a iubit-o pe fosta si a fost foarte fericit in fosta relatie iar prietenul lui e de parere ca nu ar trebui sa fie cu acea fata e posibil ca si parerea baiatului sa se schimbe? Sa renunte la fata si poate sa revina la fosta care e o buna prietena a prietenului sau cel mai bun? Ofer funda multumesc!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred!
daca a renuntat la fosta, inseamna ca nu a iubit-o atat de mult pe cat crezi tu, dimpotriva, nu a mai iubit-o de aceea a parasit-o.
Cat despre intors la fosta, de ce crezi ca ar vrea sa faca asa ceva?
Daca s-a despartit de ea ca nu o mai iubea si simtea ca nu mai este fericit, de ce s-ar mai intoarce tot la aia?
Nu, nu cred ca se va mai intoarce acolo unde enu merita si nu mai iubeste.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar in cazul in care deja a intrebat-o pe fata noua daca vrea sa fie cu el si ea a zis ca nu il place si nu vrea sa fie cu el?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si in acest caz, tot nu se va intoarce la cea veche. Iubirea nu se negociaza, nu-i ca o geanta pe care o arunci de stricata si apoi o iei, o scuturi si o porti din nou.
Daca a fost capabil s ao paraseasca pe fosta, indiferent ca este o alta fata in viata lui ori nu, inseamna ca s-a saturat de vechea relatie si nu mai vrea sa aiba nimic de-aface cu ea.
Asta este foarte clar si logic!

Ala o vrea pe tipa noua pentru el.
Vreau​ sa devina prieten bun si cu asta

| Mak99 a răspuns:

No way, nu o sa mai revina la tine, devreme ce vrea sa incerce altceva, in cel mai bun caz, asa din cand in cand sa mai dea o buca...

| Savantul2017 a răspuns:

In primul rand baiatul trebuie sa nu mai permita prietenului sa vorbeasca urat cu noua lui prietena.Nu cred ca o sa revina la fosta iar daca o sa o faca, acea relatie nu o sa reziste. De aceea e mai bine sa isi vada fiecare de drumul lui.

| anonim_4396 explică (pentru Savantul2017):

Dar el nu e in relatie cu fata asta doar se da la ea.

| Balerca_Alexandru_1997 a răspuns:

Foarte putin probabil sa se razgandeasca si sa sa il asculte, o va face doar daca chiar a iubito pe fosta...