| ZuZy123 a întrebat:

Am o mare problema : Mama nu ma lasa mult afara sau sa dorm la cineva sau sa merg la dicoteca sad Si nu stiu cum sa o comving sa ma lase sau sa nu ma mai trateze ca pe un copil crying! Mentionez ca parintii mei sunt divortati si stau cu mama sad
Va rog ceva idei...Cea mai buna funda+vot+cerere de prietenie :*

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa-i explici ca ar trebui sa aiba incredere in tine, desi pana acum mama ta ar fi trebuit sa te cunoasca foarte bine.
Trebuie sa intelegi ca mama ta vrea sa te protejeze, nu iti vrea raul.
Daca nu are incredere in tine inca demonstreza-i acest lucru si o sa fie bine.
Bafta! happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Câţi ani ai?

| Demise a răspuns:

Să ştii că ea îţi vrea doar binele. Ai tot timpul in lume să faci lucrurile astea când ai să mai creşti.
Spune-i că ai crescut şi să nu te mai trateze ca un copil. Ai şi tu o viaţă şi prieteni şi ai vrea să ţi-o trăieşti şi cu ei.