| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si parintii nu ma lasa inca la dicoteca. Desi atunci cand aveam 12 ani si voiam ei imi raspundeau ca ma lasa dupa ce termin clasa a8a...acum nu mai recunosc si nu vor sa ma lasesadsad. Toate prietenele mele merg doar eu stau in casa. Cum pot sa-i fac sa inteleaga ca vreau doar sa ma distrez? Vreau si eu sa imi traiesc adolescenta.

3 răspunsuri:
| Nimic special a răspuns:

Poate ai un frate [mai mare], amic, verisor de incredere si poate ai noroc, eu asa fac.

| parampam a răspuns:

Ia cu tine o persoana majora, poate cineva din familie cum ar fi o verisoara sau var. Noi nu putem face mare lucru doar raspunzandu-ti la intrebare. Vorbeste cu ei si vezi care este cauza pentru care nu te lasa. Daca nu se poate, nu dispera. Nu pe multi ii lasa la discoteca de la 15 ani. Poti gasi si alte modalitati sa te distrezi: iesi la plimbare in parc, la un film, in fata blocului...Doar sunt prietenii tai nu? Pot face un mic compromis ca sa te simti si tu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia si tu pe cineva cu tine in care au foarte mare incredere.big grin