| BiancaManolache a întrebat:

am o mare problema si va rog sa ma ajutati! Am 16 ani, nu am menstruatia regulata. In urma cu 3 saptamani am avut contact sexual cu iubitul meu, bineinteles cu prezervativ. Cam de o saptamana au inceput sa-mi apara niste bubite micute pe corp, ca niste muscaturi de tantar si nu cred ca sunt de la alimentatie, plus ca mi-a intarziat menstruatia cu 3 zile, adica luna trecuta mi-a venit in 1 si luna asta imi intarzie deja cu 3 zile. E posibil sa fiu insarcinata avand in vedere ca prezervativul nu s-a rupt si nici nu am avut greturi sau ameteli dimineata? Si daca mi-as face un test de sarcina acum, dupa 3 saptamani de la contactul sexual, cat de eficient ar fi el? +cam dupa cate saptamani apar greturile si ametelile ca simptome ale sarcinii?

2 răspunsuri:
| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Nu esti insarcinata se mai intimpla la voi femeile sa mai vina si intirziat ciclul nu rami asa de usor insarcinata sati linistita ..Bafta

| Georgiana_Popovici_1995 a răspuns:

Buna, nu ai cum sa fi insarcinata. este ceva normal sa nu iti vina regulatbig grin. Iar faza cu bubitele, poate fi de la alimentatie, sau o banala alergieoh go on. Si daca erai insarcinata trebuia sa ai deja greturi si ametelibig grin. Eu zic sa nu iti faci griji. Si poti sa stai linistita, ca nu o sa iti mai vina regulat de acum incolokiss!