| Peter28 a întrebat:

Am o mica mare problema, depinde cum o priviti. De curand am intalnit o fata si am vorbit un pic, ne-am cunoscut si mie a inceput sa imi placa. Am inceput sa vorbesc cu ea pe Facebook pentru ca nu mai am cum sa o intalnesc si de fiecare data nu mai stiu ce sa ii spun. Ii spun "buna", o intreb "ce faci?", chestii de astea. Si dupa aia ea zice ceva si nu mai am ce sa ii spun. Ajutati-ma! Ce trebuie sa ii spun ca sa tot vorbesc cu ea? Pentru ca stiu ca daca tot vorbesti cu ea, ea isi va da seama ca imi pasa de ea. Ce trebuie sa ii spun ca sa nu opresc conversatia?

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Buna,Peter.In lumea asta sunt o gramada de chestii interesante de discutat. Puteti vorbi de filme,muzica, scoala... Poti sa-i spui si cateva bancuri(dar nu cu prosti, te va crede badaran)! Fetelor le plac tipii cu simtul umorului dezvoltat.
De exemplu:
Vrei sa razi un pic? (si ii zici un banc)
sau
Hai sa-ti zic una buna.(si ii zici un banc).
Fi dragut cu ea si vorbeste civilizat. Evita prescurtarile,, k",, dc" etc.
O seara frumoasa!

| Peter28 explică (pentru τττ):

Multumesc mult de sfaturi. Voi tine cont de ele atunci cand voi vorbi cu ea data viitoare!

7 răspunsuri:
| andrutzakiss a răspuns:

Aceasta problema apare intotdeauana... e adevarat ca fetelor le place simtul umorului dar incearca sa vb cu ea deschis, sa va cunosteti mai bine si sa va intariti prietenia trebuie sa fii sincer cu ea; nu stiu cum sa iti spun sa faci dar ar fi dragut sa ii faci un cadou si sa stati mai mult timp impreuna... nu e numai vorba de conversat pe facebook

| Peter28 explică (pentru andrutzakiss):

Dar nu am cum sa ma mai intalnesc cu ea acum ca a inceput scoala. Ea nu e la aceeasi scoala la care sunt eu si e o distanta mai mare intre noi.

| τττ a răspuns:

Multumesc de fundita >big grin

| Ichnat a răspuns:

Ce-ti spune exact? adica da un exemplu big grin

| MetalHead04 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar cu baietii. Ma rog imi prind curaj si intreb alte multe chestiilaughing.