| denyzo a întrebat:

Am o mica problema. Am un fanpage pe Instagram si am 300 si ceva de urmaritori. Problema e ca, eu editez poze si le postez. Edit-urile mele, bineinteles. Lucru ce ma deranjeaza, e ca unele persoane care au tot fanpage cu acelasi subiect imi "fura" pozele fara sa ma eticheteze. In descriere am scris ca daca cineva vrea sa ia o poza sa ma eticheteze, fiind normal.
Daca le spui sa te eticheteze in pozele luate si ii mai si rogi, se supara.
Pe voi, de exemplu, nu v-ar deranja treaba asta?

Ce as putea sa fac in cazul asta?

3 răspunsuri:
| allexandraalle22 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat! Am avut un fanpage pentru o vedeta si faceam niste edituri cu programe foarte avansate si profesioanale si era o tipa care imi lua pozele! Am intreabat.o de ce nu imi cere voie si a raspuns respectuos ca nu stia ca nu are voie si a promis ca o sa ma eticheteze! Incerca sa vorbesti politicos si prieteneste si poate nu se va supăra! Bafta

| denyzo explică (pentru allexandraalle22):

Am vorbit politicos cu ea, dar culmea-i ca-mi spunea ca le luase de pe net. Dar cum se poate asa ceva..erau editarile mele. Am tacut, nu am vrut sa ma cert cu ea. Problema-i ca nu-i singura care imi fura pozele, sunt mai multe dar aia imi luase mai multe.

| ScrisoareNesemnată a răspuns:

Cel mai sigur e sa iti semnezi pozele cu numele paginii sau cu un semn distinctiv si sa spui persoanele care iti fura pozele (intr-un mod politicos) sa iti recunoasca meritul (sa te eticheteze sau sa scrie sursa in descriere).