| AngelforAll a întrebat:

TpU aM o prietene care era cea mai buna prietena a mea. dar de la un timp sta mai mult cu o colega de la mine din clasa. Ce sa fac sa-i spun. Intr-o zi ea s-a suparat pe mine ca stau mai mult cu o fata si nu am mai vb cu ea. dar nu stiu. Ea se comporta normal cu mine dar cand vine respectiva pare a fi mai" fitoasa" sa zic.va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Uff D-zaule si voi! Nu stiu cum poti fii apropiata de o persoana. Eu ma plictisesc una doua de o persoana. Uite iti spun cazul meu: AM stat cu o fata pentru ca naveam cu cine altcineva iar ea credea ca suntem cele mai bune amice ma simteam deparca eram casatorita iar de cand am iesit cu alta a inceput sa faca crize iar de atunci nu am mai vb deloc cu ea ca sa nu-i mai creez fantezii. Poate nu ea asa si in cazul vostru. Poate vrea sa o cunoasca pe aia mai bine si o considera un exemplu prin comportamnet sau imbracaminte. Nu trrebuie sa stai numai langa o persoana si sati exprimi sentimentele ca nu se stie cand se strica totul si se ridica in potriva ta.

| oAndyy a răspuns:

Pai spune-i ce crezi. Asa am patit si eu, spune-i ca daca se va mai purta asa nu vei mai fi prietena ei. Ce vina are fata aia, ce problema are cu ea? Daca face asa inseamna ca e geloasa.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Incearca sa ii spui prietenei tale ca o simti mai distanta de tine, dar va fi oleaca cam greu. Stai mai mult cu ea, tine-o de vorba si in timp se va apropia si mai mult de tine. Ca sa o mai apropii de tine fa-i o felicitare pe care sa scrie "pentru cea mai buna prietena", asta sigur o sa mearga.

| cei7pitici a răspuns:

Hei, vezi tu trebuie sa fi mereu elementul de care ea are nevoie, probabil gaseste in respectiva colega un model pe care il respecta, mai precis este un mic un idol pentru ea, dar daca tu faci in asa fel in cat sa o impresionezi pe zi ce trece dar sa nu cazi in extrema cealalta prea multa atentie strica happy o sa gaseasca cu siguranta si in tine prietenia adevarata, si eu sunt convins ca genul acesta de problema se poate rezolva foarte usor de catre tine trebuie sa vrei sa iti doresti asta uneori un cuvant spus la momentul potrivit este mai frumos decat o floare iar uneori o vorba aruncata in vant poate fi mai dureroasa decat o piatra luata-n ceafa e simplu intelege filozofia vietii, fa bine si ai sa primesti bine, bate si ti se va deschidewinking Succes! Funda. laughing

| DanielaIoana a răspuns:

Discuta cu ea si zii ceea ce gandesti, si incearca sa te imprietenesti si cu cea "fitoasa". si mie mi s-a intamplat asta. sau. m-am retras din acel grup. sper ca am fost d ajutor :*