| blackheart26 a întrebat:

Bună TPU! Am o problema cu iubitul meu, suntem de aproape 2 luni împreună și se poarta de la un timp destul de rece cu mine, raspunde după câteva ore la mesaje, l-am întrebat ce are si a zis ca este doar o perioada mai proasta si mai stresantă, el este foarte bun prieten cu fosta lui iar ea are relatie si dânsa s-a despărțit nu el de ea, la început de relatie era mai atent si răspundea mai tepede, de la un timp e rece și distant, îmi este foarte dor de el, ce sa fac? sad

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Eu cred că acest băiat încă nu a trecut peste relația cu fosta.
Mai ales că tipa a pus capăt relației, și nu el. Iar faptul că a rămas bun prieten cu fosta, este ceva destul de ciudat. Înțeleg ca sunt in relatii bune, însă, având o relație, tu ești pe primul loc, iar cu ea nu ar trebui sa mai aibă vreo urmă de contact. Cel mai bun lucru este să comunici cu el și să îi spui tot ceea ce te deranjează, să fii sinceră. Să afli de ce trece printr-o perioadă proastă și stresantă, pentru că, 100% este constient de cauza acestei perioade. Posibl sa fie din cauza fostei clar.
Doar el îți poate da aceste răspunsuri, dacă va fi sincer, asta e clar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Conumicați doar prin mesaje. Mesajele sunt reci prin definiție.

| blackheart26 explică (pentru sadrian46):

Este relatie la distanță, nu putem vorbi f2f.

| AnaNoa a răspuns:

Pai in primul rand daca ti-a zis ca are o perioada grea si strasanta ce poti sa faci e sa ii spui ca esti acolo pentru el. Faptul ca nu mai raspunde asa de repede nu inseamna ca si-a pierdut interesul, trebuie sa intelegi ca distantarea in relatii este sanatoasa, profita de asta si iesi cu prietenele sau fa ceva ce iti place, nu te gandi ca il pierzi daca faci asta, poate are nevoie de putin timp singur in perioada asta, tu poti doar sa il asiguri ca esti acolo pentru el si daca chiar te place o sa vina el la tine dupa un timp, crede-ma

| blackheart26 explică (pentru AnaNoa):

Mulțumesc frumos!