| Nansn a întrebat:

Buna TPU! Am o problema cu laptopul meu, ieri m-am jucat pe el si s-a incalzit dar oricum in general se incalzea mai repede dar isi revenea, bun si dupa am inchis clapita gen doar clapita nu si pe el pentru ca dupa cateva ore mi se inchidea automat. Bun si dupa o ora am vrut sa il aprind, inca nu se inchisese dar cand incercam sa il aprind nu mergea desi lumina care arata cand este aprins era lumina. L am lasat asa si am zis ca incerc mai tarziu, am incercat mai tarziu dar tot nu se deschidea si lumina aia tot aprinsa era insa am observat ca se incalzise mai tare desi eu n am mai umblat la el, iar azi de dimineata se auzea ceva sunet ciudat rau ca o drujba da mai in calduri si de unde credeti ca venea? De la laptop ????, si beculetul acela inca era aprins dar dupa ce se auzise sunetul ala s-a inchis si dus a fost laptopul.Eu nu ma pricep la laptopuri tocmai de aia am decis sa scriu aici, nu vreau sa il repar sau ceva vreau doar sa stiu ce avea de a facut asa.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Cel mai probabil s-a stricat ventilatorul. Intrebarea mai buba e de cenu l-ai inchis daca nu il foloseai? Faptul ca a stat inchis desi era pornit a forțat ventilatorul, care pare sa fi cedat impreuna cu placa video.