| floriana08 a întrebat:

Am o problema familiara de mult timp. Implinesc in toamna 20 de ani iar luna asta am bacul. Cand am facut 18 ani parintii mei mi-au promis ca imi cumpara masina la fel ca la fratele meu. Avem posibilitatea sa imi ia si banii schimbati. Fratele meu pe vara este plecat in alta tara iar apoi ziceau ca nu imi cumpara momentan ca am sa circul cu ea. Ok am inteles asta insa chiar vreau masina mea si sa nu ma mai impart cu fratele meu. Dupa aceea au bagat faza sa iau bacul apoi masina... tatal meu bea foarte mult si la firma lor lucram foarte mult si nu puteam merge niciunde in vacanta pentru ca stateam acolo sau cu prietenul meu care suntem impreuna de 2 ani aproape. Chestia e ca nu prea il accepta da ma rog. Ce ma deranjeaza cel mai tare este ca fratele meu nu o trebuit sa ia bacu dupa masina. El poate merge oricunde. Eu nu pot sta o saptamana la iubitul meu ca trebuie sa stau la ei la lucru. Cand ieseam de la scoala primul lucru mergeam acolo, vara la fel. Acasa eu fac curat mancare etc. ma simt foarte indepartata de ei iar prietenul meu si-a cumparat un apartament si spune sa ne mutam amandoi.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce nu îți strângi tu bani să îți iei tu mașină?

| Dana1999 a răspuns:

O mașină e doar un confort in plus. Dacă îl ai bine daca nu asta e. Nu esti singurul care nu are. Unii muncesc sa si ia una.