| Brioşicazburătoare a întrebat:

Bună TPU happy
Am o problemă. La mine în clasă este un băiat care se ia mereu de mine sad. Îmi spune că sunt urâtă sau multe altele sad, mă batjocorește și mă jigniște mereu sad. Am încercat să îl ignor dar defiecare data când îl ignor spune că nu sunt în stare nici sa vorbesc sau că mi-e frică să vorbesc straight face. Eu sunt și mai timidă de fel, doar la prietenii foarte apropiați deschid gura și comentez. Aș vrea doar sa îmi dați niște replici mai tari, gen : Hai sictir! pe care să i le spun ca să îi inchid gura să vadă că am tupeu straight face. Eu aș zice mereu câte ceva dar mi-e frică să nu zic ceva stupid, ca să râdă și mai tare de mine! sad
Mulțumesc happy!

2 răspunsuri:
| Zuzz a răspuns:

E plin de " oameni " din astia. Fac chestia asta pentru a se simti mai tari si puternici. Ei cred ca daca isi bat joc, sunt mai buni. Dar sunt vai si amar de ei, oameni nesimtiti. Sunt un NIMIC! Ingora-l, fi indiferenta. Spune-i ca nu e mai bun cu nimic ca tine, e un nimic pentru tine. Oricum roata e rotunda, ii se va intoarce lui intr-o zi! happy Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helooo dal naibi daca te tot batjokureste stiu faza cel mai bine e sa ii raspunzi mereu ca sa vada ac nu esti o fraiera si sa vada ca i ti piept intelegi nu conteaza ce ii zici si daca rade ce iti arata ca e mai prost decat ao crezuth nu conteaza cei spui spune-i ce iti vine in minte si ii vei arata ca nu esti fraiera luiwinking