| Andreea8999 a întrebat:

Bună TPU, am o problema, nu știu dacă e normal sau nu. Luna trecuta mi-a venit menstruația nu am avut nicio problema pe tema asta, dar luna asta nu mi-a venit deloc menstruația. (țin sa va menționez nu am avut contact sexual cu nimeni), un sfat ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai ciclu de tip NEREGULAT, care vine cand vrea el!

Ciclul de tip neregulat este un tip de ciclu la fel de normal si sanatos ca cel regulat, doar ca nu vine cu regularitate ci cand vrea el, odata la cateva saptamani sau la cateva luni.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună Andreea! Te încurajez să îi comunici mamei tale acest aspect și să mergeți împreună la un medic ginecolog să te consulte.

| Laura678 a răspuns:

Bună, menstruația apare si în funcție de stările tale din pună respectiva, te ai stresat poate, ai slăbit prea mult, sau lucrui de genul.
Nu ai de ce sa te panichezi.