| anonim_4396 a întrebat:

am o problema...pai:
Saptamana trecuta s-a ales seful clasei care este o fata, faza este ca sefa clasei e din,, grupul" acela al clasei care ma uraste. Sa trec la subiect.
Vine diriga frumos in clasa, azi am avut dirigentie, apoi zice: as vrea sa vad lista cu copiii care au deranjat. Si fata care este sefa de clasa a spus ca a facut o lista cu cei care au deranjat zilnic. Problema este ca eu doar astazi am intarziat la ora, adica de vreo 2-3 ori dar nu intrase profesorul/profesoara in clasa. Si luni urmeaza o sedinta la care diriga va spune acei copii de pe lista. Mentionez ca pe lista scria ca eu am intarziat la ora.
Eu i-am spus dirigintei ca asta s-a intamplat doar astazi. Credeti ca o sa mi se zica numele pe la sedinta?
Eu inainte eram foarte neatenta si deranjam ora. Mi-am schimbat mult comportamentul. Mereu se auzea numele meu pe la sediinte. Stiu ca e o situatie banala dar chiar ma nelinisteste.
Voi ce credeti ca se va intampla?
Va rog nu va bateti joc, vreau raspunsuri serioase si repede v-as ruga. Multumesc.

1 răspuns:
| Dededededededede a răspuns:

Ce răspus serios vrei la o astfel de întrebare ridicolă? Și dacă o să-ți spună numele, ce? N-ai făcut decât să întârzi la ore, ce mare chestie? În a 12 a mereu ajungeam după ce începea ora ( de două ori am fost punctuală pentru că uitasem că am ore mai târziu și venisem cu o oră înainte, atât ) și nu m-a ucis nimeni pentru chestia asta. Indiferent că îți spune sau nu numele, nu o să te afecteze cu nimic. Nu te mai agita din orice prostie.