| christine99 a întrebat:

De ce vor unele persoane sa fie seful/sefa clasei?

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Sufera de sefie laughing
Multi sunt invatati oricum de acasa sa fie ei mai cu mot, dar, la finalul "mandatului" ajungi sa fie mai urati decat cand au fost pusi sefilaughing
Nu mereu, insa, des...
Nu-i mare lucru! laughing

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca sa fie mai iubiti de alti

| Nemessys a răspuns:

Din cauza titlului. Au impresia ca daca esti sef, esti smecher, respectat de restul clasei si ceilalti sunt niste executanti pe langa tine. Insa nu au habar ca implica si resposabilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor să se de-a mari şi tari cu titlul ăsta.Şi vor ca toţi să asculte de ei.

| Inna2003 a răspuns:

Multi vor sa fie cunoscuti, pupulari in scoala, sa fie urmariti de multe persoane pe retelele sociala, mai pe scurt sa fie in centrul atentiei. Zic asta pentru ca de obicei sefii clasei participa la sedintele ce se fac intre mai multe clase si isi fac prieteni si acolo. Mai exista, foarte rar, si persoanele acelea care chiar isi doresc sa ajute, care sunt foarte buni organiatori, care isi sau interesul sa faca ceva bun.

| Anonimabuna a răspuns:

Pentru că atunci când ești șeful/șefa clasei ești important și primești atenție