| Lorena789456 a întrebat:

Am o problema... sunt foarte schimbatoare si de aceea nu port accesorii din aur. Cerceii, bratarile de la bershka ruginesc?

3 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Nu,nu ruginesc deoarece sunt de calitate.

| Corynna13 a răspuns:

Bineinteles ca ruginesc. Aici nu se pune problema de calitate. Atata timp cat nu este metal pretios, va ruginii. Nu pot sa iti spun daca peste mai mult timp, sau mai putin. Insa aurul este unul din metalele care nu sufera schimbari de genul. Argintul se inegreste si el de asemenea, dar poate fi curatat. Pe cand rugina strica bijuteria, te si murdaresti de la ea pe deasupra. Sper ca ti-am fost de ajutor happy