| Daniel1619 a întrebat:

Am o problmea si as dori doar raspunsuri serioase si sa imi spuneti ce sa fac sa se rezolve! Deci In clasa a 5-a am primit o porecla imi este si rusine sa zis (Gay) dar nu stiu de ce? Nu stau asa de mult cu baieti ma inteleg mai bine cu fetele dar si cu baieti si din cate stiu Gay inseamna sa fi indragostit sau sa iti placa de baieti nu de fete mie imi plac fetele jur si nu baieti.Ce sa fac sa scap de porecla asta, ei au vazut ca eu ma supar cand spun asa si poate de aia o fac incontinu! Si uite ca sunt in clasa a 7-a si nu mai scap de porecla asta tampita nu ar fi vezi doamne nu stiu ce dar imi este frica sa nu continue asa si anul viitor pentru ca lumea crede ce aude si nu as vrea asta ma simt ingrozitor dar ce sa fac? Ajutati-ma sa fac ceva in privinta asta! Ce sa fac cum sa fiu ca sa se termine odata cu cuvantul asta pentru mine! Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Dragonfly6 a răspuns:

Incearca sa-i ignori un timp si daca tot nu se opresc vorbeste cu diriginta/ dirigintele. Daca incerci sa-i bati sau sa-i injuri nu cred ca mai scapi de ei

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Fac asta doar să te supere. Explică-le că nu ai nicio treabă cu chestiunea de GAY şi că este doar o aberaţie de-a lor. Probabil că procedează aşa fiindcă nu ai nici prietenă. Dar nu trebuie să te grăbeşti doar de hazul lor. Ignoră-i, sau pune-le şi tu porecle să vadă ce fel este.

| raducebotari a răspuns:

Cere ajutorul profesorului sau chiar a politistului pentru ca ei iti incalca drepturile sau daca nu iti iese le gasesti si tu lor cite o poreclahappy