| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU am picat primul examen la ECDL de unde sa învăt si de unde sa iau simulări ca examenul? Cand o sa il mai dau? Avem cursuri la scoala si il mai putem da, dar cand? L- am avut penultima zi de scoala? O sa continuam modulele si la sfarsit se da ce nu ai luat? Ajutor!

8 răspunsuri:
| PasDeNom a răspuns:

Buna! Eu stiu ca atunci cand nu iei un examen, trebuie sa platesti din nou acea taxa (de 40 lei) si trebuie sa te inscrii pentru a da din nou acel modul in orice zi esti disponibil (una in care se organizeaza examenul, bineinteles). Simulari poti cumpara cu 10 sau 20 de lei parca, vorbesti cu profesoara care te coordoneaza si o sa te indrume ea, sau poti intra pe site-ul oficial al examenului ECDL (ecdl.ro/com) si gasesti acolo o sectiune de simulari. Mult succes!

| Monyyyyy explică (pentru PasDeNom):

Dar nu pot trece la celalalt modul daca nu am reusit primul? Cand ne va programa sa dam din nou? La noi e gratis al doilea? De unde as putea invata? Crezi ca e stupid daca am picat? E teorie si nu prea inteleg intrebarile?

| PasDeNom a răspuns (pentru Monyyyyy):

Nu stiu care e politica la voi... La noi asa se procedeaza. Nu e stupid daca ai picat, i se poate intampla oricui din cauza emotiei, neatentiei, e total in regula sa faci si greseli, stai linistita! Eu stiu ca poti da orice modul in oridine aleatorie. Despre programare ca sa dati din nou trebuie sa hotarasti cu profesoara de la clasa si pe ea sa o si intrebi daca stie vreun site aprobat de unde poti invata informatii corecte. Pe mine m-au jutat mult simularie astea: http://www.centruldeinformatica.ro/......ulari-ecdl
Multa bafta!

| Monyyyyy explică (pentru PasDeNom):

Am picat, iar M1 unde este teorie si nu o inteleg in rest am 2 examene doar atat am mai dat si continuam la anul cred :-( mie asa rusine am facut 73 nu inteleg acolo.Ai ceva sfaturi. Chiar si mama m-a certat, dar imi dau deja seama ca e o prostie, dar nu vreau sa fi dat bani degeaba

| PasDeNom a răspuns (pentru Monyyyyy):

Buna, Moni! Îmi pare rău, chiar si eu am dat un examen luna trecuta si l-am picat. Intr-adevar îmi e greu sa recuperez acum, stiu cum te simți. Chiar daca uneori pare ușor, e destul de dificil. Intra pe www.euroaptitudini.com si îți poți comanda manuale cu teorie sub 20 de lei si chiar sa downloadezi simulări, desi mie nu îmi merg. Spune-mi la ce modul ești si daca ești de acord încerc sa te ajut si eu in limita timpului meu disponibil.

| Monyyyyy explică (pentru PasDeNom):

Am carti, am picat a doua oara la primul modul unde e teorie :-(

| Monyyyyy explică (pentru PasDeNom):

Si nu merge site :-( ma simt groaznic.Nu cred ca anul asta mai dau

| PasDeNom a răspuns (pentru Monyyyyy):

Anul asta scolar nu cred ca mai ai când. Care e primul modul caci le poți da in ordine aleatorie, cel legat de PC? Procesoare, memorie? Nu ai ce sa faci in cazul asta decât sa le înveți, sa încerci sa le înțelegi, fiind teorie, practic nu stiu cum vei putea învăța in cazul asta. Scrie-mi daca ai nevoie de ajutor.