| MihaelaLovatic a întrebat:

Am si eu nevoie de statusuri de tot felul, dar scrise cu diacritice!
FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Cαmeℓiα a răspuns:

Buna. Uite cateva statusuri:

Nu-i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

Închid uşa, sting lumina, trag oblonul şi încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimănui!

Vrei să mă schimbi? Schimbă-te tu primul. Tu ești doar personajul. Eu fac filmul!

Aud vorbe parșive despre mine. Și continua bârfa! Dar când ajunge la mine bârfa. Își cere scuze târfa!

Scuză-mă dacă sunt prea insistentă dar TU ești un drog și EU sunt dependentă!

O fetiță de 5 anișori și-a întrebat fratele mai mare: "ce e iubirea?" El i-a răspuns: "Iubirea e atunci când tu îmi furi ciocolata din ghiozdan în fiecare zi și totuși. o țin în același loc mereu.

Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falși: AM DEJA!

Pe mine nu mă așteaptă nimeni, nicăieri, niciodată!

Ce-ai mami? Mie poți să-mi spui. Promit că ce-o să-mi spui n-o să uit. Și n-o să uit nici după primul cui. Când vom fi fiecare în filmul lui.

Nu te ascunde după masca ce nu o poți purta. Nu-ți mai distruge tenul prin a te înlăcrima. Tu copile alungă dragostea, și dă drumul viselor ce le aveai cândva.