| Amalia a întrebat:

Buna TPU :*. Am si eu o intamplare big grin, la care ma gandesc tot timpul big grin, si as vrea niste sfaturi de la voi big grin

Deci ...Totul a inceput in noaptea de revelion, stateam cu familia. Am mancat toti, s-a facut 12 si ne-am pus sampanie si am iesit toti afara sa vedem artificiile big grin.Niste vecini de vizavi au iesit si ei si au facut un fel de foc la un balot de paie straight face (sta nu e chiar asa important). In acea familie facea parte un baiat, bun prieten al fratelui meu, de care mi-a placut de el de cand eram mica, dar intre timp am vazut ca nu ma baga deloc in seama orice efort as face, asa ca am cam renuntat la el, si am incercat sa-l uit. Cred ca 50% am reusit. Dar din seara aia m-am indragostit inapoi de el crying. Prin 2008 am fost impreuna, dar mi-amd at seama ca si-a batut joc de mine sad si ne-am despartit. Apoi dupa ora 12:30 ne-am dus eu cu familia mea si cu fraetle meu la el acasa, pentru ca familia lui ne-a invitat pe toti la o sampanie si sa mai vorbim.Eu cu fratele meu si cu el am mers la el in camera si am ascultat muzica, ne-am jucat, am vorbit. Iar parintii mei si al lui au emrs in bucatarie, asa.In timp ce ascultam muzica eu, nu prea eram in apele mele, eram mai trista.Nici acum nu stiu dc dar nu ma simteam prea bine. Si el vorbea cu mine din cand in cand, imi mai zicea cate ceva, dar eu eram cu gandul in alta parte, de cele mai multe ori si la un moment dat m-a intrenat ce-i cu mine si restul.eu am zis ca nu am nimic. la inceput nu m-a crezut dar dupa aia i-am zis ca ma doace capu, am inventat eu ceva. dupa aia a pus inste sunete 3d la casti si i le-a dat la fratele meu. Acel video a tinut 15 minute. si totule ra stins, si monitorul de la pc si becul si era o bezna mare.eu radeamd e fratele meu si nu ma puteam abtine laughing. iar el tot incerca sa ma faca sa numai rad, chiar m-a luat in brate de 2 ori straight face. dupa aia s-a bagat sub pat sa-l sperie pe fratele meu. si eu nu-l imi vedeam si l-am intrebat : unde esti (razand), iar el a venit langa mine foarte aproape ca si cum mi-ar da impresia ca vrea sa ma sarute si mi-a zis la urche : aici sunt, nu m-ai pierdut straight face. Apoi ne-am jucat ascunsa si tot felul de jocuri in intuneric iar el ma mai lua in brate si venea aproape aproape de mine iar eu mai fugeam de el, adica nu i-am dat impresia ca imi mai place de el. Apoi ne-am jucat adevar sau provocare si m-a intrebat :daca ii adevarat ca imi place de cineva de la mine din cls.si i-am zis ca nu si el tot zicea :nu oh go on, asa mai sarcastic, zicea "nee oh go on" si tot felul. si apoi a zis "bine daca spui tu, te cred" apoi i-am zis sa ma duca la baie si a spus ca vien si el. A vrut si fratele meu sa vina cu noi si i-a zis : stai tu acolo ca venim imediat laughing. Apoi m-a luat de spate ca un fel de imbratisare si am mers afara amandoi. a fost el primul la baie apoi eu. cand am intrat i-am zis sa plece ca stiu eu drumul si a zis : lasa ca te astept, nu te las eu singura big grin. apoi am mers in casa.am mai ascultat un pic de muzica si dupa aia eu tot mergeam catre usa si se uita dupa mine si mi-a zis :vrei sa pleci sad si era mai trist, si i-am zis ca as cam vrea. si m-a rugat sa mai stau 10 min, si am mai stat. apoi chiar am plecat. si de atunci nu pot face nimic numai ma gandesc la el. Va rog ce-as putea sa fac crying

Dau fundita

Răspuns Câştigător
| ScarlatElenaa a răspuns:

Eu in locul tau as incerca sa "joc"cartea seductiei! Adica m-as prezenta mereu f draguta, atent aranjata, la moda. fara sa exagerezi; pentru o perioada nu m-as mai uita la el, prefacandu-ma ca nu-l vad si as incerca sa atrag atentia celora cu care iese el, adica m-as face remarcata printre prietenii lui, in asa fel incat sa ma noteze si sa vb despre mine.Atunci cu siguranta vei obtine si atentia lui.De acolo nu va trece mult si vei obtine o intalnire cu el.Succes!(aminteste-ti ca baietilor le place sa "obtina"ei primii ceea ce in "grupul"lor este destul de discutat, de dorit.intr-un grup de baieti exista multa concurenta, mai ales cand e vb despre fete; nu o arata poate, dar barbatii chiar si cei f tinerii nu rezista in fata farmecului feminin! E tot ceea ce vor si asta se mentine pana la moarte! ha ha ha ha. un barbat nu va refuza niciodata o femeie frumoasa.cu exceptiile necesare bineinteles)

8 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Tu te-ai indragostit! e trist! pentru ca s-ar putea sa fi intrat in oarecum depresie din dragoste daca nu razolvi ceva ca sa poti sa fi inpacata alaturi de el... incearca sa fiti iar impreuna si totul se va rezolva de la sine, ai incredere in tine, daca tot ce ai zis tu este adevarat sigur s-a indragostit de tine si tu la fel, deci va urez o relatie frumoasa pana la cassatorie si pana la moarte!

| baaang a răspuns:

Pai daca`. ai zis ca iti este vecin te,. tot te mai intalnesti tu cu el`.
Poti vb cu el. si`l intrebi cf.il mai chemi pe la voi.sau pe la fratele tau.[inventezi u un motiv.ca xcum ai zis ca este pr cu fratele tauu.]si apoi. vb cu el.despre seara de revelion.
Apoi ii zici sa mai jucati adevar sau provocare [toti trei]. si cand iti pune el intrebare tu.sa-i zici : auzi da nu`mi mai pune intrebarea daca-mi plc.de cineva din cls.ca ti-am zis ca nu`.laughing
si d`akol incepeti discutiaa.[faci u cumva sa plece fratele tau d`akol.:p]
si cand iti vine randul sa-i pui intrebare. pune`i intrebarea daca`i place de cinevaa.
sau daca nu. vb cu fratele tau.[fara sa te vada]. sa-i puna provocarea sa te sarutee.[si atunci vezi ce reactie are]
baftaa>::dd

| RoxyVoica a răspuns:

Buna! Vad ca baiatul te place cu adevarat.De ce nu ii dai voie "sa-si ia revansa" cumva, sa-i dai voie sa te recucereasca. Poate ca constinta din adancul tau iti spune sa-i mai dai o sansa.So,du-te la el! Cred ca s-a schimbat! happySucces.

| Mihaela_1056 a răspuns:

Este o intamplare foarte frumoasa... daca tu inca mai ai sentimente pentru el ai putea incerca ceva bineinteles daca si el te place sau doar incearca sa obtina ceva de la tineoh go on. Oricum si eu am fost indragostita de un tip vreo 3 ani si acum cand ne intalnim inca simt ceva pentru el, ne certam mereu, sau radem ca doi prostihee hee. In fine... daca tu crezi ca merita nu renunta la el. Te pup :*, mult succes!(P. S.:nu e ultimul baiat de pe planetahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-l, insista, fa-l sa isi dea seama ca il placi... s-ar putea sa reusestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e simplu

solutia ar fi un joc adevar sau provocare

sau sa vb cu el serios

depinde daca vrei sa fii cu el

pe mine ma inveselit povestea ta oarecum pentru ca ai avut parte de un rev frms

dativa inca o sansa. poate acum e mai matur

bafta!

| MaryDemocracy a răspuns:

Gandeste-te daca chiar vrei sa fi cu el. Daca este asa fi cu el. Nu rata momente fericite din viata doar pentru ca ai mai fost cu el si te-ai despartit.(asta daca chiar esti fericita cand ai un prieten)

| alin_1548 a răspuns:

Incearca sa gasesti alt baiat