| ჩմմჩἶἶἶჯ a întrebat:

Am si Eu o intrebare daca ai 17 ani poti iesi din tara fara acordul parintilor?

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună! Fără părinţi sau acordul lor nu poţi părăsi ţara decât de la 18 ani.

| anonima20 a răspuns:

Hey.pai eu am venit in italia.si pana la 18 ani n ai voie sa iesi din tara fara acordul parintilor.iti trebuie procura pe care trebuie sa o semneze parintii si buletin(pasaport).winking

| Brittanie a răspuns:

Nu stiu.Depinde de tara.Intreaba-ti parintii si cei de la vamabig grin Bafta!

| ciresik80 a răspuns:

Nu poti parasi tara fara acordul parintilor inainte implinirea varstei de 18 ani.

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Nu,nu e posibil...doar daca parintii sunt decedati sau altceva, atunci poti cu aprobarea unei rude care te are in custodie...zic si eu din ce stiu dar nu e un raspuns sigur

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Nu din cate stiu eu...doar daca parintii sunt decedati sau altceva, atunci poti cu aprobarea unei rude care te are in custodiewinking

| radugone42 a răspuns:

Nu nu ai voie trebuie sa ai cal putin 18. Te rog fundita.

| ჩմմჩἶἶἶჯ explică:

Eu am 19 si stau in Grecea si vreau sa imi duc sora acolo si chiar nu stiu regulile.