| anonim_4396 a întrebat:

Pot iesi din tara daca am 16 anii? fara acordul parintilor?

12 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

NU categoric nu fata acordul lor. dar daca te trece cineva ...fraudulos e ok dar nu te sfatuiesc sa faci asta. esti copil

| amandina_9414 a răspuns:

Nu.trebuie sa ai procura de la notariat daca esti minora(mai mica de 18 ani). altfel, n-ai sansehappy

| Victoria a răspuns:

Nu. Vorbeste cu ei si roaga-i sa te lase.

| alexutzu00791 a răspuns:

Ehe, mai asteapta si tuhappy. ce frumoasa e viata dupa 198 de ani, ma duc in bulgaria de cate ori am chef smugsmug

| anca_3211 a răspuns:

Nu ai nicio sansa!

| dany4 a răspuns:

Nici o sansa fara acordul lor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu poți. Ori ieși cu unu din părinți dar cu împuternicire de la celalalt, ori însoțit de un adult cu împuternicire de la ambi părinți, ori ce mai simplu caz ieși din țară cu ambi părinți și nu mai ai nevoie de nici o împuternicire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui\

| AlecSSyA a răspuns:

Vroiam sa iti raspund la fel ca "Marynadelyna ".

| tudorboy_8929 a răspuns:

Pai nu prea fara acordul parintilor dar fa ce vrei e decizia ta!

| alice alisu' a răspuns:

Nup.
ești încă minor, ai nevoie de acordul tutorelui tău, în cazul tău acordul părințilorbig grin

| diego95 a răspuns:

Nu poti (nici nu-i bine sa fugi de acasa)!