| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare foarte importanta pentru mine:deci eu trec in clasa a 7 a. Este la scoala mea un baiat ce imi place de cand eram in clasa a5 a. El este mai mare ca mine cu 1 an, deci trece in clasa a8a! Acum incepe problema:acest baiat a fost coleg cu prietena mea cea mai buna, si cand era pe la petreceri pe la sarbatori, prieena mea dadea petreceri si invita mai multi colegi si eu eram nelipsita eram nedespartite! Eu il uram pe acst baiat cum nu am urat nimic in toata viata mea, si il cunosc de cand aveam 2 ani! Idea e ca il uram groaznic de rau! Si de la un joc prostesc la ora de sport cand eram doar fetele in sala de sport singure au propus ele sa ne alegem cate un baiat din clasa a 6 a (atunci eram in a 5a) ele si-au als primele si eu am ramas ultima si ramasese el si cu niste tocilari :am zis sa incerc! Si am tot inceput sa ma uit la el si chesti pana cand m-am indragostit rau de el! Si eu sunt o fire foarte foarte rusinoasa! El e la fel...numai ca vrea sa para ce nu e! Nu e genu de baiat care e vagabond sa vorbeasca urat sau mai stiu eu ce, si se mai uita la mine pe furis la scoala si eu la el si asta mi-o spun prietenele mele! Chestia e ca prietenele mele imi zic sa tot incerc dar eu stiu ca ma uraste sau asta e in mintea mea? nu stiu va rog sa imi ziceti ce sa fac vreau ca anul acesta sa fac ceva ori da ori nu!

Răspuns Câştigător
| Anna_8402 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incepi sa vorbesti cu el, cu ajutorul prietenilor comuni sau cum crezi tu ca e mai ok. Nu cred ca te uraste, din cate ai scris nu ar avea motive reale sa o faca. Si cel mai important:incearca sa nu fi rusinoasa! Incearca pentru ca nu ai nimic de pierdutwinking. Mult succes!big grin

2 răspunsuri:
| alexa_4958 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa faci rost de nr lui daca nu il ai si sa-i dai sms si sa-l intrebi daca e suparat pe tine sau daca are ceva cu tine daca ti-e rusine sa-l intrebi in fata.

| drakosu a răspuns:

Asa cum zice alexa. faci rost de nr lui.si daca ti-e rusine sa il suni vb cu el prin sms-uri si gata il intrebi daca e supy pe tine.