| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica mare problema sa zic asalaughing. Am fost cu un baiat aproape 2 luni.Totul era frumos bla blachatterbox, apoi a intervenit fosta lui prietena, ma amenintat, i-am spus lui ca m-a amenintat si a zis ca nu o sa o lasa sa se atinga de mine.In fine totul a trecut, dupa o saptamana s-a decis sa se desparta de mine, a spus ca nu merge..ca sunt mult prea multe persoane la mijloc... ok. in ziua aia m-am simtit..la fel, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat. Dupa 2 zile ma simteam singura, ii simteam lipsa, simteam nevoia sa stau singura, sa plang incontinuu. Dupa 3 zile incepea cu mesaje gen:Hai sa ne impacam, te iubesc mult, am fost un prost, m-am schimbat, de cand ne-am certat nu mai sunt eu.Cuvintele lui ma induiosau, am zis ca ma mai gandesc. Dupa cateva zile imi tot spunea in pauze:te iubesc, in ore se uita mereu la mine. Ziua urmatoare insa l-am vazut cu o colega in bratele lui sarutand-o, am mers ininte si nu am zis nimic. El e genu care se da la toate.Acum se da la cea mai buna prietena, vroia sa o sarute chiar de fata cu mine, dar ei nu ii place deloc de el.Eu tot incerc sa-l uit, stiu ca este un nesimitit, un prost..si multe altele dar nu stiu cum sa trec peste...Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Va rog!sad

5 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
In primul rand trebuie sa ai un pic de orgoliu si daca de acum incolo va vrea sa va impacati sa il refuzi categoric pentru ca nu merita iubirea ta.
Apoi, sa il uiti este foarte simplu, cui pe cui se scoate, poate mai exista vreun baiat care iti este simpatic sau care te place, incearca sa te bagi mai mult in seama cu acel baiat, sa fi sociabila, sa zambesti mereu, etc, crede-ma ca daca te gandesti sa ii faci pe plac altui baiat, nu vei mai avea timp sa te gandesti la nesimtitul care te-a facut sa suferiwinking

| Liviu a răspuns:

Uite din cauza la cativa prostii ca el numai au fetele incredere in baieti ok.
Nu te merita, stai calma, iti vei gasi acea persoana care te va face sa radiezi de fericire.

| Nolkyz a răspuns:

Gândeşte-te că e un fals, un ipocrit. Zicea ca s-a schimbat... Asta după 3 zile. Cum se poate aşa ceva? După 3 zile nu reuşeşti să te schimbi. Gândeşte-te cât suferi din cauza lui. Îţi vei da seama că nu merită nici o lacrimă.

| JadeT a răspuns:

Ar fi bine sa uiti de el, daca te-ar fi iubit, nu s-ar fi sarutat cu alta. Dupaia s-a dat si la cea mai buna prietena a ta poate pentru a te face geloasa. Cred ca este genul de baiat care nu poate sa stea fara o iubita, nu tine cu adevarat la o fata. Nu este genul de baiat care sta cu o fata pentru ca simte ceva pentru ea. FAza cu Te iubesc, poate sa o spuna oricine, dar nu toti pot demonstra. El ti-a demonstrat exact opusul, deci nu te merita. Da-l deoparte si cauta un baiat care sa dovedeasca ca simte ceva pentru tine. Pup :*:*

| Gabitza03 a răspuns:

Va multumesc multkiss! o sa incerc sa fac ce mi-ati spushappy