| FeTizZa a întrebat:

Am si eu o mica povestioara de dragoste. Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat sau o parere. Anul trecut in noiembrie m-am combinat cu un baiat de 21 de ani (eu am 17 ani), de care pot spune ca sunt inebuniata. El lucreza in Anglia, si sta in tara cam o treime din an, iarna sta 3 luni, iar vara o luna. Cat timp el a fost plecat mi-a lipsit foarte mult, recunosc ca l-am inselat cu cativa baieti, acum regret asta pentru ca baiatul asta a facut foarte multe pentru mine. Uneori simt cat de mult ma iubeste, dar alteori am impresia ca mai sta cu mine doar ca sa faca sex. In ultima vreme am facut niste greseli, probabil datorita faptului k m-am mai detasat de el cat timp a fost plecat. Acum incerc din rasputeri sa-l fac sa ma ierte pentru gesturile care nu i-au convenit. Ieri am fost cu el la padure, am facut dragoste, el nu prea era in apele lui, dar am incercat sa-i fac toate mofturile. Aseara trebuia sa ies la disco cu el, dar mama nu a vrut sa ma lase, el s-a suparat pe mine si mi-a spus ca nici macar sa-mi fraieresc parintii nu sunt in stare. Dupa ce am terminat de vorbit cu el am inceput sa plang ca o proasta si ce mi-a trecut prin cap? Sa fug de acasa. Am fost cu prietenu la disco, ne-am simtit bine, pe la 2 am ajuns acasa, totul bine si frumos. Azi dimineata ma trezeste mama la 8 si ma intreaba unde am fost azinoapte. Am ramas masca, nu-mi dau seama de unde stie. Mia spus sa nu ma mai intalnesc cu iubitu, ca ma vad prea des cu el, dar cum sa stau asa cand el mai are o saptamana si pleaca?

5 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Şi eu cred că te foloseşte pentru sex, hai să fim serioşi, are 21 de ani şi crezi că stă singur în Anglia? Mai gândeşte-te, nu te consola singură. Îi dezamăgeşti pe ai tăi pentru cineva care nu merită.

| Elvina a răspuns:

Vorbiti la telefon, spune-i ca te duci la gunoi si intalneste-te cu el. Fugi la el. Fa orice pentru dragoste. Spune-i mamei ca il placi ca vrei sa fii cu el ca acusi pleaca. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Probabil ca partea materiala inlatura celelalte probleme. Tu chiar crezi ca iubitul tau e un dobitoc si crede in tine? Nici macar tu nu crezi ca ii poti oferi si altceva in afara de sex.

| Xtadelo a răspuns:

Explica-i mamei tale ca mai are o saptamana si pleca. happy
Relatia asta nu o reziste. straight face
Cand o sa plece o sa va raciti iar unul de celalalt si na... asta nu e dragoste... doar pentru sex iar tu l-ai inselat si fii sigura ca si el a facut asta.
Incearca sa continui relatia pentru ca daca o sa va despartiti tot tu o sa suferi. Mai asteapta sa treaca timpul, o sa-ti dai seama daca chiar simti ceva pentru el. happy

| Anonim955 a răspuns:

Si daca el a umblat cu alte fete cat timp
a fost plecat si tu ai umblat cu alti baietii totul este normal nu puteti sa stati fara sex dar daca va iubiti ce conteaza el pleaca acolo sa faca bani
este necesar acest lucru.
daca vrei sa te ierte spune-i ca nu ai avut incredere in sentimentele lui pentru tine.
nu sta cu tine pentru sex dar la 21 de ani trebuie sa faca sex este cv normal 50% din relatie pe asta se bazeaza.