| anonim_4396 a întrebat:

am fost cu iubitu si cu inca 3 copii in alt parca. unu dintre ei avea 8 ani si no vrut sa steie acasa so luat dupa noi. o spus o minciuna mare care la sfarsit a fost urat. a spus ca bunicasa il lasa si atunci am plecat toti. mama mea e plecta in Italia si la fel si taicameu dar ei nu-s impreuna. eu inainte sa plec nu i-am spus bunici ca plec. si am plect fara sa stie ea adica.si cand am venit a vrut sa-l bata p iubitumeocrying) dar el a fugit. scuze dar bunikamea a spus ca ii va spune mamei si ca o sa imi pierd speranta fata de ea.va rog ajutati-ma dar fara sa va bateti joc de mine...plus ca maica mea reactioneaza mai nervos cum sa ii explic saw ce sa fac? si cu iubitu? m-am facut de rascrying va rog...pentru cea mai buna idee Fundits.

Răspuns Câştigător
| Victoria_8725 a răspuns:

Zii mamei tale ca este un amic frt bun.Si ca in parc ai mai fost cu inca 3 fete. Spune-i mamei tale ca nu este nimic intre voi.
Cat despre el... Daca te iubeste va intelege.

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

N-am înțeles nimic. Care e faza? Deci iubitul, bunica, copilul? straight face

| heartslow a răspuns:

Bai, din cate imi spui u nu-ti dau mai mult de 7 ani; adica serios,o sti ce inseamna sa ai iubit>?,ce-ti face iubitatu? cati ani are? ce faceti?
In fine in legatura cu "problema ta",spune-i matii ca iti pare rau si ca ai fost o proasta ca ai plecat fara sa-i spui bunicatii,si spune-i ca n-o sa mai umbli cu baiatu ala.
Doamhne,de abia acum am vazut ca toti plo.zi/retar.dat.i intra pe site-u asta si intreaba niste prostii, serios voi nu stiti ce inseamna sa ai o problema. Site-u asta nu e ca sa va plangeti voi de nu stiu ce maruntis, destainuitiva altcuiva nu aici :unde se uita o gramada de lume si poluezi mintea oamenilor cu prostiile tale.

| zuziOoO a răspuns:

Cati ani ai? in poza arati de vreo 10 si nu e indicat sa ai iubit la varsta aia

| Mariamaria_6354 a răspuns:

Pai in primul`rand ar trebui sa ii ceri scuze iubitului tausad...
Si vorbeste cu maicata explica-i exxact asa cum s-a intamplat sunt sigura ca va intelege:*

| Electrik a răspuns:

Poti sa ii spui mamei tale ca nu ai gasit-o pe bunikta nicaieri,sau ca avea treaba si n-ai vrut sa o deranjezi,depinde de situatie,bine, ai putea spune orice, insa vezi si tu cum poti. Iti tin pumnii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord cu zuziOoO cati ani ai de ai iubit deja? La varsta asta iti faci prieteni numai de dragu dea te lauda ca ai pe candva da habar n-aveti cei aia iubire, sarut etc. In orice caz legat de mama ta ar trebui sa ii explici ca u chiar tii la acel baiat si nu se poate baga sau mai bine incearca so opresti pe bunicta sa o sune... cereti scuze, ajut-o in casa cu trebuie etc. Daca acel 'iubit' te place nu ar trebui sai pese de reputatia sau fam ta asa ca in cazu in care chiar tine la tine eu zic ca ar trebui sa ti fie alaturi in continuare nu sa plece intr-un colt sa rada straight face