| RazvanMessi10 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema legata de scoala daca ma piuteti ajuta eu sunt din Oras: Uricani Jud: Hunedoara sunt clasa a-9-a si as dori sa ma transfer dupa primul semstru mentionez la mine in clasa suintem 37 Elevi 3 transferati la inceput de an eu am intrat la liceu cu media 6.89 de admitere si intrebarea mea este? ma pot transfera dupa primul semestru la un lice teoretic profil: Stiinte Ale Naturi Real ultima medie 7.30 am auzit ca conteaza media din primul semstru sau ma insel? in clasa respectiva sunt 31 Elevi nu ma poate baga si pe mine sa fie 32 ca la mine sunt 37 ff multi si unu nu cred ca conteaza ca insepctiile si-o astea nu au venit la scoliile din Valea Jiului din 2002...se poate sa ma bage daca am media mai mare decat a ultimului intrat+ daca iau si diferentele?

Dau

2 răspunsuri:
| Diux96 a răspuns:

Poti sa incerci...si eu sunt tot pe clasa a9a la profil stiinte ale naturii big grin.dar sincer...cred ca o sa iti fie greu daca o sa reusesti sa te transferi

| BiancaAnaMaria a răspuns:

Depinde de scoala. Oricum trebuie sa dai niste abtitudini(in cazul tau:biologie, chimie, fizica parca) pe care le dau toti cei care vor sa se transfere la alt profil si in functie de media de note vei fi acceptat sau nu, dar daca se intra pe pile nu mai depinde de asta.Depinde de cati evlevi sunt acceptati intr-o clasa, de exemplu la mine in scoala nu se accepta mai mult de 33.Insa sincer nu iti recomand sa te transferi daca nu ai putut sa intri de meritul tau, e posibil sa nu faci fata