| RelyYy a întrebat:

am si eu o problema sunt foarte suarata m-am indragostit de un baiat
de o saptamana el nu stie noi ne cunoastem de ft mult timp ne intelegem super bine
problema e ca am auzit de la alti ca lui ii place de prietena mea cea mai buna
dr nu sunt sigura problema e ca nu stiu cum sa vb cu el ce sa-i spun cum sa-i spun
a m.am indragostit de el dati-mi si mie un sfat ce sa-i spun va rog din tot sufeltul
sunt suparata de o saptamana m.am certat si cu parintii nu mai dorm ma gandesc mereu
la el nu mai mananc ma simt singura mereu deci va rog din tot sufletul ajutati-ma cu un sfat
vreau raspuns repede cel mai bun FUNDITSAA :X cryingcryingcryingcrying va multuuu :*sad

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti sa fii suparata decat pe tine.Pentru ca astepti providenta.Va trebui sa ii spui la un moment dat ce sentimente ai pentru el. Poate ca sunt doar vorbe ce ai auzit tu.Ca lui ii place de prietena ta.Baietii,din dorinta de a avea o iubita, incearca marea cu degetul in stanga si in dreapta. Poate pica ceva.Stai de vorba cu el cat mai repede.

5 răspunsuri:
| Flexx a răspuns:

Daca lui ii place de prietena ta,iar tie de el,nu vei rezolva nimic spunandu-i ce simti pentru ca el are deja alte sentimente pentru ea si risti sa-si bata joc de ale tale. Parerea mea e sa incerci sa-l uiti,oricat de greu ar parea,trebuie sa incerci, este cel mai bine, iar sfatul care ti-l dau din propria experienta este sa renunti sa nu suferi pe mai tarziu, ok.
Have a nice day, stay strong. c:

| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, mananca, impaca-te cu parintii tai. Discuta cu el serios si spune-i ca simti ceva pentru el. Daca doar ai auzit ca-i place de prietena ta si nu au o relatie, atunci nu gresesti cu nimic daca-i spui. Poate ca raspunsul este pozitiv fata de tine sau negativ, dar macar ai incercat.

| Jigokunokishi a răspuns:

Spune-i ce simti inainte sa fie prea tarziu, daca astepti prea mult poti sa pierzi si putinul pe care l-ai avut. Stiu despre ce vorbesc pentru am trecut si eu prin asta si ce s-a intamplat ma marcat, eu si azi sunt asa... Spune-i in fata acelui baiat ce simti, privestel in ochi si spune-i ca il iubesti oricum nu ai ce pierde. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de ajutor happy

| mystery1girls a răspuns:

Hei uite cum e. Am trecut şi eu prin aceeaşi problemă. Eram îndrăgostită de un coleg. Ne înţelegeam foarte bine, doar că colega mea de bancă îi făcea ochi dulci, iar el ei. Ajunsesem la depresie, mă izolasem de tot. Într-un final singură am trecut peste. M-am enervat într-o zi la şcoală şi l-am rugat să coboare până afară. Am tras aer în piept, l-am privit în ochi şi i-am spus ce simt pentru el. Prima oară nu a avut nici o reacţie. Recunosc că inima îmi bătea în ultimul hal. Până la urmă a zâmbit şi m-a întrebat cât mai aveam de gând să tac că se săturase să încerce să se apropie de mine. Încă sunt cu el şi mă mir şi eu. La fel ca tine auzisem că îi place de colega mea, dar am învăţat să nu mai ascult toate zvonurile.

Concluzia: dacă atunci nu mă hotăram şi nu aveam acel impuls nu aflam. Părerea mea: Ar trebui să vorbeşti cu el. Ar trebui să îi explici calm ce simţi pentru el. In legătură cu prietena ta... tu ai spus că ai auzit. Dacă doar ai auzit nu înseamnă că e şi adevărat.

| sweet22D a răspuns:

Daca el o place pe prietena ta, nu are rost sa-i spui ca il iubesti, veti fi amandoi pusi intr-o situatie neplacuta si o sa va fie rusine sa va priviti in ochi. Incearca sa accepti situatia asa cum e, gandeste pozitiv, asta e, o place pe ea, tu mergi mai departe, cu siguranta exista un baiat care te place pe tine, dar tu nu-l placi...si tot asa.