| cryyysss a întrebat:

am si eu un procesor Intel core i3 3220, are Intel HD Graphics 2500.
la ce ajuta chestia asta? la ce ajuta Intel HD Graphics 2500? eu nu prea ma pricep la pc-uri si de acea vreau sa va intreb pe voi, dau fundita pentru un raspuns inteligent

Răspuns Câştigător
| XkkOOjs a răspuns:

Este placa video integrata.De obicei este buna la laptop-uri, pentru procese mai slabe, gen navigare si cateva filme.

| cryyysss explică (pentru XkkOOjs):

Daca mai am o placa video integrata pe placa de baza ex:ati radeon hd 4850"
aceasta placa video integrata in procesor, ajuta placa video ati radeon hd 4850 la jocuri? stima!

| XkkOOjs a răspuns (pentru cryyysss):

Deci daca ai 2 placi video, nu pot rula simultan. Mereu placa de pe procesor e mai slaba, si e mai mult pentru sarcini mici sau in caz ca se strica placa cealalta. ATI radeon hd 4850 nu este pe procesor, este separat, si nu poate functiona simultan cu cea de pe procesor.