| Nadya21 a întrebat:

Am tinut intr-un timp Yahoo Messenger 11.5 il foloseam de foarte foarte multi timp (aproape 1 an). Si deodata ma trezesc cand vreau sa ma loghez pe el ca imi apare o eroare cu "Don't send". Cand mi-a aparut prima data am instalat din nou mess`ul si mergea. Dar acum l-am instalat de vreo 20-30 de ori si imi apare aceeasi eroare cand vreau sa ma loghez. Mi-am luat mess 8 merge, dar nu imi place... 9 la fel. merge dar nu imi place.
Acum vreau sa iau mess 10. Dar imi apare eroare cand dau pe el sa il instalez "Yahoo Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall settings and retry installation" Va rog ajutati-ma.
Eu vreau mess 11... Dar v-am spus daca nu merge...
Vreau sa incerc macar sa il iau pe 10 sa vad daca imi place.

P.S - dati-mi un raspuns si la intrebarea "ce sa fac sa imi mearga mess 11" daca nu e alta varianta decat a pune windows-ul din nou raspundeti-mi la intrebarea "Cum sa fac sa mearga mess 10 "
Multumesc anticipat!
Dau

2 răspunsuri:
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Pai ti-a spus clar ca setarile firewalului sunt de vina.Inchide-l si reinstaleaza-l dupa rezolvarea mess 10/11

| Ionela296 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.Ma loghez cu parola, id si dau Sign In.Imi apare o fereastra cu Don't send si Send error report, ceva de genu'.Dau la una din cele doua, si mi se iese.Multi au problema asta, si eu am incercat sa-l reistalez, dar tot asa apare.Mess 8 sau 9 nu am incercat sa-l instalez, iar 10 nu-mi merge.Intru pe email, alta varianta n-am.Cred ca ar trebui sa chemi un specialist in ale calculatoarelor, altfel nu stiu cum ar putea fi problema rezolvata.