| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut in clasa a 9-a si am aflat ca un baiat ma place straight face Adica pe langa faptul ca se uita non-stop la mine, incearca sa ma bage-n seama, mi-au mai spus si colegele. Azi cand am auzit era sa cada cerul pe mine! Nu stiu ce sa fac... Eu nu-l plac si mi-e rusine sa-l "gonesc". Maine nici nu cred c-o sa mai am curaj sa intru-n clasa!
Ce sfaturi imi puteti da?

3 răspunsuri:
| rororawr a răspuns:

Pai simplu ii spui ca iti pare rau dar iti place de altcineva de mai demult(chiar daca nu e adevarat)Si ca sa nu il faci sa sufere ii spui ca atunci cand nu o sa iti mai placa de baiatul de care iti "place acum" te vei mai gandi si la el si la sfarsit ii spui un mic imi pare raubig grin

| zbye a răspuns:

Nu-l mintii, spune-i adevarul, o sa treaca peste...

| Sonniiaa a răspuns:

Da, poti sa ii spui ca iti place de altcineva, dar daca vrea puteti ramane amici, nu trebuie sa distrugeti o prietenie din cauza asta happy Mai ales daca te intelegi bine cu el. Dar incearca sa nu-i dai sperante, pentru ca el o sa sufere mai mult, nu tu.