| Ghostttt a întrebat:

am auzit de la unele prietene ale fetei pe care o plac, ca si ea m-ar place, dar nu prea m-am uitat dupa ea sa vad daca se uita dupa mine sau face vreun gest. Am placut-o foarte mult pe aceasta fata anul trecut, prin februarie pana prin aprilie, dar am lasat-o balta ca nu-mi dadea niciun semn ca ma place, chiar daca stia ca o plac. Ideea e ca ne stim doar din vedere, am vorbit decat odata, sau de 2 ori fata-n fata. Suntem in aceeasi scoala, ea e doar cu un an mai mare si mereu vine cu colegele ei pe la clasa mea, mai intra si in clasa etc. Dar cum am spus, nu m-am uitat sa vad daca ma priveste pentru ca am uitat de ea din aprilie anul trecut. Eu as vrea sa-i dau cateva semne cum ca o plac sau ca sunt interesat de ea dar fara sa-i vorbesc, doar din gesturi, pana ma bag in seama cu ea. Ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Incearca sa o privesti in ochi cat mai des, dar fara sa pari vreun fel de criminal in serie laughing Treci pe langa ea, atinge-i mana ca din greseala, zambeste-i.

| Ghostttt explică (pentru Infraverde):

laughing Mersi de raspuns. Dar mai vreau sfaturi gen, sa o privesti si ea cand se uita la tine sa intorci capul, si gesturi de genul. Ai ceva idei?

| anemona3000 a răspuns:

Scrie pe o hartie "te plac,..." si cand intra in clasa ta o ridici si vezi daca are vreo reactie