| Gabrifely07 a întrebat:

Buna TPU, am un baiat de care imi place, dar nu știu daca si el ieri am avut practica cu el iar eu nu știu ce făceam dar eram singura si ma gândeam la ceva și îmi muscam buzele si l-am vazut ca se uita la mine dar cand am vrut sa ma uit la el in ochii sia ferit privirea dar sia muscat si el buzele cum le făceam si eu si încă ceva colegii lui se uita mereu după mine de cee oareee ajutorrr

5 răspunsuri:
| Cosmin3412 a răspuns:

Off. greu e sa ii spui direct.

| Gabrifely07 explică (pentru Cosmin3412):

Sunt timida de fel...

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Gabrifely07):

Toți suntem timizi, nu doar tu. Cel care nu este deloc timid, înseamnă că e dus cu capul.
Spune-i si gata. O fată nu prea se refuză. Si daca refuză, atunci măcar stii si tu cum se simt băieții care sunt refuzați.

| vasileparnaie a răspuns:

Recomand sa pui piesa ''super ex'' in timp ce faci asta.

| MentorullTău a răspuns:

Dupa spusele tale, cred ca exista o conexiune intre voi doi dupa parearea mea, ar fi bine sa clarifici lucrurile intr-un mod direct si sincer. Ca de exemplu:
Gaseste un moment potrivit pentru a vorbi cu el, poate dupa practica sau in timpul pauzelor, poti incepe conversatie prietenoasa despre lucruri generale, cum ar fi cum a fost ziua lui, sau cum ia s-a parut practica astazi.
Incearca sa fii sincera cu el si cum gasesti un moment potrivit, sa-i spui direct ca iti place de el, sau sa aduci in discutie ca ai observat anumite gesturi sau priviri si te-ai intrebat ce inseamna asta pentru el.
Ascultal ce spune in urma acestor discutii si deja vei opserva reactiile lui, sau snetimentele lui sau intentiile sale in urma discutiei cu tine.
In funtie de raspunsul pe care il vei primi din parte lui vei decide cum sa procedezi in continuare.
Bafta!