| CBeatriceIuliana01 a întrebat:

Bună TPU!
Aș avea nevoie de ajutorul vostru.
Vreau să fac o cerere scrisă către direcțiunea liceului meu în care să solicit prezența mea fizică la liceu.
Toate clasele din liceul meu la momentul actual sunt împărțite în 3 grupe a câte 10 elevi.
In clasa mea suntem 29 elevi, eu sunt grupa a 2-a si as vrea sa ma duc si in săptămâna in care se duce si grupa a 3 a pentru ca acolo sunt 9 elevi.
Ne ducem o săptămână fiecare grupă si as vrea sa stau doar o săptămână acasă, nu două cum am făcut până acum, deoarece stau într-o zonă unde nu prea este semnal si orele online sunt praf la mine.
Nu stiu cum sa încep cererea si cum sa ma exprim.
Trebuie scrisă de mama si incerc sa o ajut.Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai ajuns la liceu daca nu stii sa scrii o cerere?

| CBeatriceIuliana01 explică (pentru suntserios):

Cererea stiu să o scriu, nu știam cum să mă exprim.

| sierra1 a răspuns:

Scoala ta a hotărât să impartă clasele in două. Ești in jumătatea ce stă acasă. N-o să-ți aprobe doar ȚIE să fii mereu prezent la cursuri fizic. Nu ești special, ești egal cu colegii tăi.

| CBeatriceIuliana01 explică (pentru sierra1):

Mi-a aprobat!?

| sierra1 a răspuns (pentru CBeatriceIuliana01):

Ciudat, dacă toți ar face așa, ați fi toți la școală dar scenariul galben nu permite. Cred că ai mulți chiulăi in clasă!

| LilWatamaloon a răspuns:

Ai putea sa cauti un model de cerere pe internet. Daca nu, cred ca ar fi ok sa incepi asa : CERERE sau Domnule/Doamna Director(toare), lasi un spatiu mai mare si apoi scrii "Subsemnata x din clasa y doresc a-mi aproba cererea de a participa la programul in format fizic alaturi de clasa z/grupa z. Motivul pentru care doresc aceasta schimbare este reprezentat de slaba conexiune la internet, neputand participa activ la orele online", lasi spatiu din nou aici si pui semnatura si data.