| DιιιάLøvєs1Dツ a întrebat:

As vrea daca sa pote sa imi dati cateva detalii despre fotbal, cum ar fi : care e faza cu ligile- ce echipe joaca in ce ligi, faza cu primavara ligiilor, ce e un corner, penalty si pentru ce se primeste fiecare cartonas si, in sfarsit, cum stiu cand urmeaza sa joace o echipa, sau care e faza cu zilele saptamanii ( ex : in liga 1 se joaca joi sau ceva de genu' ). O sa dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti maai multe despre fotbal trimite-mi un mesaj pe privat si putem vorbii cat vrei.Iti voi povesti pe scurt despre ligi: Ligi sunt 2 importante(poate ai auzit si a vazut) CHAMPIONS LEAGUE (e cea mai grandioasa liga) si EUROPA LEAGUE (e a 2-a in ascara dupa champions league).In champions league participa toate echipile care au terminat pe locul 1 in campionatul lor.Iar ce-i de pe locul 2 o sa joace in EUROPA LEAGUE(Steaua de exemplu). Cartonasul rosu se da pentru fault intentionat, periculos, pentru bataie si pentru HENTZ in careul propriu.CARTONAUSL GALBEN se da pentru simulare, fault, protestari, injurii.La doua cartonase acumulate primesti cartonas ROSU. Daca vrei sa vorbesti mult mai amanunt despre fotbal trimiti un mesaj pe privat.Salut.Funda?