| ClearSky00 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu o problema.Am un coleg care tot isi bate joc de mine tot imi zice ca sunt fumat si lucruri de genu, eu nu il bag in seama dar el tot continua.Acum si niste prieteni din cauza lui au inceput sa faca misto, nu stiu ce sa ma mai fac.Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca si prietenii tai care fac misto, atunci ai putea sa le spui de la obraz ca le apreciezi prietenia si ar fi frumos din partea lor sa se comporte ca niste prieteni, nu sa fraternizeze cu dusmanul tau.
Cat priveste papagalul care te jigneste, ori il ignori complet, ca si cand nu-i in fata ta, intorcandu-i spatele, ori ii dai replica.

| MistretulPufos a răspuns:

Trebuie sa il bati frate, nu merge cu parinti sau profesori, te duci la el si il bati si gata, daca iti mai comenteaza il bati din nou

| Attyboy14 a răspuns:

Salut. Cel mai bine ar fi să contactezi un părinte sau chiar, să le reproşezi înapoi. Şi cel mai bine ar fi să-i zici unu-i cadru didactic. Funda?